Технології

Інженери NASA лагодять «Вояджер-2» через всю Сонячну систему

Вояджер 2

На початку листопада 2019 року космічний апарат «Вояджер-2» покинув межі Сонячної системи. З моменту свого запуску в 1977-му він встиг зробити кілька важливих відкриттів. Як повідомляє космічне агентство NASA, з апаратом виникли складнощі, які інженери намагаються екстрено вирішити.

На 25 січня був запланований складний маневр. Апарат повинен був розвернутися на 360 градусів, щоб відкалібрувати магнітне поле одного з приладів. Однак з невідомих причин дію було відкладено. В результаті стався збій, який викликав проблеми в джерелі живлення. Це призвело до блокування “Вояджера-2” в безпечному режимі.

Читайте також:  Розкрито вартість і дата презентації Apple AirPods Pro 2

Складність діагностики та виправлення несправності полягає у величезній відстані, яка розділяє «Вояджер-2» і Землю. На даний момент це близько 18,5 мільярдів кілометрів. Для отримання сигналу від апарату потрібно 17 годин, а після стільки ж, щоб передати команду назад.

Вояджер 2 і Вояджер 1

Станом на 28 січня інженерам вдалося відключити одну з систем, яка споживає занадто багато енергії. Це дозволило активувати всі наукові прилади, але збір даних не був відновлений. Інженери NASA аналізують стан всієї електроніки, намагаючись повернути космічний апарат до нормальної роботи.

Джерело: newatlas

Залишити коментар