Технології

В ході тестів зорельота SpaceX навмисне підірвали паливний бак [ВІДЕО]

SpaceX

Створення космічного корабля Starship компанією SpaceX складно назвати гладким. Наприкінці минулого року він розлетівся на частини під час одного з тестів, а на цьому тижні вибухнув паливний бак зорельота. Правда, цього разу інцидент був абсолютно навмисним.

На заводі SpaceX в Південному Техасі інженери випробували на міцність 9-метровий паливний бак зорельота Starship. Для цього в ємність почали закачувати рідкий азот, поступово підвищуючи тиск всередині бака. Так тривало до тих пір, поки конструкцію не розірвало, що було знято на камери:

Вибух стався при тиску всередині бака в 8,5 бар, що в 8,5 разів більше тиску атмосфери Землі на рівні моря. Як повідомляється, це саме той показник, який вважається безпечним для проведення пілотованих польотів Starship з людьми на борту.

Читайте також:  Apple відключить старі iPhone від інтернету

Поки що SpaceX має багато роботи, поки Starship стане готовий для повноцінних польотів. Після ряду невдалих тестів восени минулого року компанія закрила розробку прототипів Mk1 і Mk2, кинувши всі зусилля на створення нового варіанту з кодовою назвою SN1.

Джерело: space.com

Залишити коментар