Технології

В ході тестів зорельота SpaceX навмисне підірвали паливний бак [ВІДЕО]

SpaceX

Створення космічного корабля Starship компанією SpaceX складно назвати гладким. Наприкінці минулого року він розлетівся на частини під час одного з тестів, а на цьому тижні вибухнув паливний бак зорельота. Правда, цього разу інцидент був абсолютно навмисним.

На заводі SpaceX в Південному Техасі інженери випробували на міцність 9-метровий паливний бак зорельота Starship. Для цього в ємність почали закачувати рідкий азот, поступово підвищуючи тиск всередині бака. Так тривало до тих пір, поки конструкцію не розірвало, що було знято на камери:

Читайте також:  Apple в 14-й раз поспіль стала найбільш шанованою компанією в світі

Вибух стався при тиску всередині бака в 8,5 бар, що в 8,5 разів більше тиску атмосфери Землі на рівні моря. Як повідомляється, це саме той показник, який вважається безпечним для проведення пілотованих польотів Starship з людьми на борту.

Поки що SpaceX має багато роботи, поки Starship стане готовий для повноцінних польотів. Після ряду невдалих тестів восени минулого року компанія закрила розробку прототипів Mk1 і Mk2, кинувши всі зусилля на створення нового варіанту з кодовою назвою SN1.

Джерело: space.com