Політика

У Раді розповіли деталі законопроекту про медіа

Олександр Ткаченко

Документ передбачає два типи регулювання ЗМІ: ліцензування аудіовізуальних медіа та реєстрація для інших.

Законопроектом “Про медіа” передбачено два типи регулювання засобів масової інформації. Про це розповів голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає Укрінформ.

“Законом передбачається два типи регулювання. Це обов’язкове ліцензування, яке стосується аудіовізуальних медіа в тому випадку, якщо йдеться про обмежений радіочастотний ресурс. В всіх інших випадках передбачена реєстрація, яка стосується онлайн-медіа, цифрових платформ тощо”, – сказав Ткаченко.

Голова профільного комітету також зазначив, що на сьогодні Медіасфера регулюється 5 або 6 законами, прийнятими в основному в середині 90-х років. За словами Ткаченка, підходи, які були раніше, сьогодні вже не актуальні.

Читайте також:  США розгорнули першу космічну зброю

“Які суб’єкти регулюватиме цей закон? Це аудіовізуальні медіа, суб’єкти у сфері друкованих медіа, онлайн-медіа, провайдери аудіовізуальних сервісів, платформи загального доступу до інформації, постачальники електронних комунікаційних послуг”, – розповів Ткаченко.

Він додав, що розробники законопроекту виходили із законодавчих вимог Європейської конвенції з прав людини, практик Європейського суду, європейської конвенції про транскордонне телебачення, директив Європейського парламенту 2013 і змін директиви ЄС 2018 року.

Залишити коментар