Технології

Нейрочип дозволив паралізованому чоловікові керувати гоночним болідом

NASCAR Cup

Вчені імплантували в мозок паралізованого нижче пояса чоловіка мікрочіп, який дозволив йому повноцінно керувати гоночним автомобілем NASCAR Cup потужністю 850 кінських сил. Команди транспортного засобу передавалися буквально силою думки, а спеціальний шолом фіксував рух голови, що також брала участь в управлінні.

Технологічний прорив був здійснений групою під керівництвом доктора Скотта Фальчі, нейрохірурга з Колорадо, який працює в Інституті травм спинного мозку імені Фальчі Health ONE.

На даний момент мікрочіп дозволяє паралізованому німцю Алдану Зунізі використовувати думки, щоб натискати на газ і підтримувати його в постійному темпі.

Читайте також:  Apple iPhone 14 Pro у новому кольорі на якісних рендерах

Електричні потенціали мозку вловлюються електродом мікрочіпа, навіщо передаються до маленького комп’ютера машині. Спеціальний шолом також бере участь в управлінні, реєструючи рух голови, а підведена до рота трубка уповільнює болід, якщо в неї подуть.

«Наша мета не в тому, щоб зробити з пацієнтів із травмами спинного мозку гонщиків, а в тому, щоб застосувати цей принцип до повсякденних ситуацій, — розповів один із дослідників.

Передбачається, що отриманий досвід дозволить людям з обмеженими можливостями керувати електричним інвалідним візком, роботизованою рукою, екзоскелетом та різними імплантатами.