Економіка

Збільшення податків не планується – Мінфін

Податки

Зараз розглядається лише повернення ставок ПДВ на імпорт та ввізного мита. Але якщо війна затягнеться, доведеться повертатися до довоєнної системи оподаткування.

Кабмін не планує підвищувати податки в Україні, однак, розглядається повернення ставок ПДВ на імпорт та ввізного мита. Про це увечері у четвер, 26 травня, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі телемарафону.

“Ми не передбачаємо збільшення податків, не передбачаємо жорстких умов їхньої сплати. Ми хочемо відновити нормально працюючу податкову систему, митну систему для того, щоб мати можливість збалансувати бюджет”, – сказав глава Мінфіну.

Читайте також:  НБУ показав джерела наповнення воєнного бюджету

За його словами, на першому етапі йдеться про повернення ставок ПДВ на імпорт та ввізного мита. Марченко вважає, що це допоможе підтримати український бізнес.

Водночас, зазначив міністр, у разі затяжної війни потрібно буде повернутись до системи оподаткування, яка діяла до 24 лютого.

“Це рішення вимушене”, – додав він.

Марченко наголосив, що інших варіантів фінансування армії, крім сплати податків, держава не має. Україна не може постійно позичати кошти для утримання війська.