Технології

Китайці створили розумний підгузник із вбудованою лабораторією

Підгузник

Китайські вчені вигадали впровадити в підгузки технологію, що поєднує датчики, біомаркери та Bluetooth, щоб передавати до лабораторії результати аналізів в автоматичному режимі. Це суттєво заощадить час тривалих переговорів з немовлятами, що опираються, і спростить життя батькам.

Судячи з проведених експериментів, новий гнучкий датчик розміром з монету гарантує не менш точні результати, ніж дорогі комерційні аналізи в клініці.

Проте вчені очікують, що на практиці, через нерівномірне вбирання підгузником сечі, масиву електродів доведеться перевести вимірювання по кілька разів для виявлення усередненого показника.

Читайте також:  Інсайдери: Apple підніме системні вимоги iOS цього року

Отримані відомості, такі як концентрація іонів калію, натрію, перекису водню, рівень глюкози та креатиніну, будуть надсилатися Bluetooth на смартфон батька, а потім вони зможуть передаватися в онлайн-лабораторію для аналізу.

Слід зазначити, що такий розумний підгузник може виявитися корисним не лише для батьків з немовлятами, але й для моніторингу стану літніх та маломобільних людей. Розробка фінансується на національному рівні, але про комерціалізацію технології поки що нічого не повідомляється.