Підприємець

6 типів підприємців

Ви підприємець, який хоче змінити світ? Або винахідник? Опортуніст або майстер на всі руки? Може бути, ви серійний підприємець або насправді вонтрепренер? Це шість основних типів підприємців, які визначив американський інвестор і колумніст Мюррей Ньюлендс, і ви, ймовірно, потрапляєте в одну з цих категорій.

Жоден з перерахованих типів не кращий за інших, хоча вонтрепренер поки ще знаходиться не зовсім на тому ж рівні, що й інші. Важливо зрозуміти свою нішу, щоб ви могли відточувати таланти, які у вас є, і розвивати навички, яких вам не вистачає.

Ось список шести типів, і підказки, які допоможуть з’ясувати, до якого з типів ви належите в більшій мірі. Використовуйте цю інформацію, щоб виробити стратегію вашого наступного кроку. Однак пам’ятайте, що ви можете належати більш ніж до одного типу. Зрештою, хто сказав, що той, хто змінює світ, не є також майстром на всі руки?

1. Той, хто змінює світ

Ви найвищою мірою компетентні в своїй галузі, як на місцевому ринку, так і в глобальному масштабі. Може бути, в минулому ви були активістом або захисником навколишнього середовища, і дуже ймовірно, що при веденні бізнесу ви дотримуєтеся екологічних принципів. Ви, ймовірно, створили компанію для того, щоб позитивно впливати на світ. Ви вірите, що успіх вимірюється популярністю, і коли справа доходить до соціальних медіа, у вас напевно знайдеться аккаунт в Twitter. Ви знаєте, що світ може бути змінений однією людиною і однією компанією за один раз, і світ повинен прагнути жити за заповідями Ганді.

2. Винахідник

Це все про створення продукту або послуги. Як людина ідеї, ви вважаєте інновації більш важливими, ніж, скажімо, саму компанію, і це нормально. У вас є талант придумувати нові ідеї або поліпшувати старі. З іншого боку, вам, можливо, необхідно навчитися делегувати свої завдання і найняти генерального директора, щоб той дбав про важливі завдання, які вам не цікаві. Незважаючи на те, що ви довіряєте своїй інтуїції, ви також робите багато досліджень. Швидше за все, у вас є мета створити імперію, а інструмент, подібний Evernote, повинен стати для вас найголовнішою опорою.

3. Опортуніст

У вас є здатність бути в потрібний час і в потрібному місці. Ви – людина, яка тримає ніс “за вітром”. Як і винахідник, ви довіряєте своїй інтуїції при проведенні серйозних досліджень. Тим не менш, вам краще “підтягнути хвости” в перспективному плануванні, якщо хочете побудувати свою імперію.

4. Майстер на всі руки

Багатозадачність – ваше друге ім’я. Ви не боїтеся досліджувати нові тенденції або втручатися в разі потреби. Це змушує вас думати, що ризик може бути жахливим і захоплюючим в один і той же час – ви по-справжньому вірите, що без великого ризику не буде винагороди. Крім цього у вас є трохи від послідовника, а це означає, що ви повинні знайти правильних інвесторів, зацікавлених учасників та партнерів, щоб стати успішним. Ви, ймовірно, стали підприємцем, щоб скористатися перевагами активного способу життя або просто тому, що не хочете працювати на кого-небудь.

5. Серійний підприємець

Ви гнучкий і завжди дивитеся в майбутнє в пошуках наступної великої речі. Ви – Томас Едісон серед підприємців, ви можете витримати величезний тиск і з легкістю відмахнутися від минулого негативного досвіду. Ви – зразковий лідер, але вам, як не дивно, важко вчитися на своїх минулих невдачах. Ви вимірюєте свій успіх в тому, щоб бути кращим конкурентів, і скільки грошей ви заробляєте. Ви можете накидати свої ідеї в Twitter – або навіть на серветці.

6. Вонтрепренер

Ви ще не підприємець, і, можливо, ніколи ним не станете. У вас багато ідей, але підготовча робота ще не зроблена. Залишається неясним: якби ви виграли в лотерею, ви б почали свій бізнес, взяли відпустку або інвестували в бізнес, який би ніби вже у вас є. Ви хочете насолоджуватися перевагами активної життєвої позиції та вважати себе людиною ідеї, але вам не вистачає мотивації, щоб стати одним з п’яти інших типів істинних підприємців.

Так до якого типу підприємців ви відноситеся?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *