Економіка

G7 оголосила про виділення Україні майже $20 млрд

G7

Також Україні обіцяють надати додаткову фінансову підтримку у разі потреби.

Країни Великої сімки ухвалили рішення про виділення Україні 19,8 млрд доларів, йдеться у повідомленні за підсумками міністерської зустрічі G7 у німецькому місті Кенігсвінтер.

“У 2022 році ми мобілізували 19,8 млрд. доларів для бюджетної підтримки, у тому числі 9,5 млрд. доларів у вигляді недавніх зобов’язань… щоб допомогти Україні скоротити дефіцит фінансування і продовжувати забезпечувати надання основних послуг українському народу”, – йдеться в заяві.

Читайте також:  У НБУ озвучили оптимістичний сценарій щодо економіки

Міністри вітали поточну роботу G7 та міжнародних фінансових інститутів щодо подальшого суттєвого фінансування України, зокрема, включаючи пропозицію Єврокомісії щодо додаткової макрофінансової допомоги у розмірі до 9 мільярдів євро.

Також зазначається про додаткову планову підтримку українських держпідприємств та приватного сектору через Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародну фінансову корпорацію у розмірі 3,4 мільярда доларів.

“Ми продовжимо підтримувати Україну протягом усієї цієї війни і після неї і готові зробити більше за необхідності”, – йдеться у заяві G7.