Економіка

У НБУ оцінили ефективність фіксованого курсу

Обмін валют

Фіксований курс наразі корисніший для економіки в умовах війни, кажуть у центробанку.

Фіксований курс валют наразі ефективніший, ніж плаваючий, заявив заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна, опублікованому в середу, 18 травня.

“Ми бачимо більше переваг від фіксації обмінного курсу, ніж від іншого режиму. Якщо ситуація буде змінюватися, ми змінюватимемо нашу валютно-курсову політику. Але поки що вважаємо такі кроки недоцільними”, – сказав він.

За його словами, зміни валютно-курсової політики дуже залежать від макроекономічного сценарію життя країни.

Читайте також:  Світовий банк дасть Україні гроші на бюджетників

“Якщо говорити про те, як довго ми зберігатимемо фіксований курс, то відповідь дуже проста: поки ми бачитимемо, що переваги цієї фіксації перевищують недоліки такого курсового режиму”, – кажуть у НБУ.

Однією з передумов повернення до плаваючого курсу Миколайчук назвав найбільше самобалансування валютного ринку.

“Ми також маємо знову налагодити дію монетарної трансмісії, тому що відпустити обмінний курс, не маючи можливості впливати на нього процентною ставкою – не буде дуже виваженим рішенням”, – додав Ніколайчук.

На його думку, говорячи про сценарій керованого повернення до гнучкого обмінного курс, треба враховувати, що він не повинен характеризуватися істотною корекцією в один чи інший бік.

Читайте також:  Українська економіка відновиться швидко - ОП

“Короткі, але частіші кроки доцільніші для ситуації, коли ринок вже майже, але ще не зовсім готовий до плаваючого обмінного курсу. Відповідно, центральний банк у такій ситуації намагатиметься знайти нову точку рівноваги, де ринок сам збалансується. І далі курс буде плавати у довоєнному форматі”, – зазначив він.