Авто

General Motors може повернутися до Європи. Але тільки з електромобілями

Cadillac

Майже п’ять років тому General Motors продав бренд Opel альянсу Stellantis. Разом з цим американці фактично пішли з Європи: хоча вони все ще продають деякі моделі Chevrolet та Cadillac, виробництв GM на території європейських країн більше немає. Проте концерн планує повернутися до Європи, але вже як виробник електромобілів, повідомляє Detroit Free Press із посиланням на генерального директора GM Мері Барра.

Запланований перехід на електротягу дозволить GM відновити роботу в Європі, де стрімко зростає продаж батарейних машин, сказала Барра. За підсумками березня електромобілі та гібриди знову обійшли з продажу дизельні машини, а лідером ринку став електромобіль Tesla Model 3.

За словами топ-менеджера, керівництво GM не шкодує про продаж Opel – компанії, яка випускає машини з двигунами внутрішнього згоряння. Сам концерн націлений на радикальну електрифікацію: до 2035 року всі підконтрольні йому марки переведуть на електротягу, а до 2040-го компанія стане повністю CO₂-нейтральною, включаючи виробництва.

Зараз GM продає в деяких європейських країнах Chevrolet Corvette, а також низку моделей Cadillac, проте дилерська мережа американського концерну невелика. Барра ж бачить потенціал у європейському ринку як у майданчику для збуту масових електромобілів, хоча Китай та Північна Америка, як і раніше, будуть пріоритетними ринками для концерну.

Читайте також:  У автомобілях BMW з'явиться «штучний мозок»

Якими будуть електромобілі для Європи, поки що неясно. До 2025 року GM виведе на ринок 30 батарейних моделей, серед яких – GMC Hummer EV, а також електрокросовери під шильдиками Cadillac та Chevrolet. У квітні стало відомо, що General Motors об’єднався з Honda для розробки платформи для бюджетних електрокарів, перший з яких має побачити світ у 2027 році.