Економіка

Мінагрополітики: Росія безпрецедентно краде

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький

Із тимчасово окупованих територій вивозять зерно, олію, овочі, а також сільгосптехніку.

Російські окупанти, крім зерна, незаконно вивезли з тимчасово захоплених територій України десятки тисяч тонн соняшникової олії, сотні кілограмів овочів та сільгосптехніку. Про це в інтерв’ю 5 каналу заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

“Окупанти з Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей вивезли близько 500 тисяч тонн зернових. Плюс відомо про вивезення кількох десятків тисяч тонн соняшникової олії. Безпрецедентні крадіжки тривають. Ми стежимо за ситуацією. Усе документуємо. І однозначно на всіх фронтах боротимемося за повернення вкраденого та повну компенсацію завданих збитків”, – зазначив він.

Читайте також:  Бюджет втрачає 2 млрд гривень на день - Шмигаль

Крім того, зафіксовано факти крадіжок та с/г техніки.

“Вона у наших фермерів сучасна. За GPS можна чітко відстежити, що вона поїхала на територію РФ та Криму”, – уточнив заступник міністра.

Також окупанти вкрали кілька сотень кілограмів овочів в українських громадах, які розташовані на тимчасово окупованих територіях.

За словами Висоцького, РФ намагалася експортувати вкрадене українське зерно.

“Ми через МЗС України, завдяки міжнародному співробітництву, заблокували його імпорт у наші держави-партнери. Тому швидше за все вони його якось внутрішньо використовуватимуть для своїх цілей”, – зазначив він.