Авто

BMW почала робити фарбу з відходів

BMW X7

Компанія BMW стала першим виробником, який використовує матові фарби, виготовлені з біомаси, замість сирої нафти. Процес заміни прекурсорів на кшталт лігроїну на органіку розроблений BASF, і такі відтінки вже застосовують на європейських заводах марки. На додачу до цього, заводи BMW Group у Лейпцигу та Россліні (Південна Африка) також використовують вироблене екологічним способом антикорозійне покриття.

Прагнучи знизити негативний вплив на навколишнє середовище, BMW застосовує майже весь арсенал доступних рішень. Компанія поступово переходить на відновлювані джерела енергії. Причому це стосується не лише складальних ліній, а й випуску окремих компонентів, наприклад алюмінієвих коліс. До речі, вже сьогодні до 50 відсотків сировини для ливарного цеху заводу в німецькому Ландсхуті одержують із використанням сонячної енергії.

Читайте також:  Ford розробляє світлофор, завжди зелений для екстрених служб

Також BMW активно вивчає переваги вторинної сировини, біокомпозитів та інших інноваційних матеріалів. Плюс випускає шини з одержаного етичним шляхом натурального каучуку та віскозного волокна. А остання ініціатива бренду – використання у виробництві матових кузовних фарб, зроблених не із сирої нафти, а біомаси та відходів очисних споруд.

BMW почала робити фарбу з відходів

Поки що таку технологію застосовують лише на європейських заводах BMW. Інноваційний процес заміни прекурсорів на кшталт лігроїну на органіку розроблений BASF, причому такі фарби ідентичні тим, що використовувалися раніше — їх навіть випускають на одній лінії. З цієї причини, щоб точно визначити, скільки кольору вважається виробленим цілком з екологічної сировини, доводиться застосовувати метод балансу мас.

Читайте також:  Електричний Ford F-150 Lightning розпродали до початку виробництва

Виходячи з цього BMW закуповує рівно стільки фарби, скільки потрібно біонафти та біометану для повністю безнафтового виробництва. За попередніми даними, перехід на відходи зменшить викиди вуглекислого газу на 40 відсотків. А сукупна економія CO₂ до 2030 року може становити до 15 тисяч тонн.