Авто

У Європі заборонять реєструвати автомобілі на бензині та дизелі

Електромобіль

Європейський союз збирається заборонити на території країн-членів реєстрацію автомобілів із паливними двигунами з 2035 року, пише німецька газета Handelsblatt. Видання ознайомилося з компромісною пропозицією французького голови Ради ЄС, в якій йдеться про радикальний перехід на CO₂-нейтральну мобільність — без нових винятків та тривалих проміжних етапів. Голосування на тему заплановане на середу.

За даними Handelsblatt, схвалення пропозиції «стає очевидним» як у Європейському парламенті, так і Раді ЄС.

Читайте також:  Перша електрична пожежна машина працює на 300-сильному дизелі

Вже відомо, що Франція має намір реалізувати пропозицію практично без змін. Тобто з 2035 року буде заборонено реєстрацію нових автомобілів – як легкових, так і легких комерційних – мотори яких виділяють діоксид вуглецю під час руху. Єдина масова альтернатива на сьогоднішній день – електромобілі.

У компромісному реченні по суті містяться інструкції зі звітності. Так, щодва роки Єврокомісія оцінюватиме, як просувається перепідготовка співробітників автопрому на випуск екологічних машин.

Особливо актуально це для країн Східної Європи, де електрокари поки що менш популярні: за прогнозом Європейської асоціації автомобільних постачальників (European Association of Automotive Suppliers, CLEPA), перехід виллється втрати до півмільйона робочих місць.

Читайте також:  Lancia випустить три електрокари і перейде на вторсировину

До того ж 2035 року в Європі збираються запровадити заборону на реалізацію автомобілів на викопному паливі. Обмеження стосуватимуться всіх машин з ДВС, включаючи гібриди: їх не можна буде виробляти і продавати, проте про заборону на експлуатацію не йдеться. До цього влада розширить мережу зарядок для електромобілів і встановить додаткові заправки для водневих машин.

Джерело: Handelsblatt