Економіка

Українська економіка відновиться швидко – ОП

Пшениця

Вирішальними стимулами стануть, зокрема, безмитна торгівля з багатьма країнами і передача Києву заморожених російських активів.

Економіка України, яка падає через розв’язану Росією війну, швидко відновиться завдяки підтримці країн-союзників. На цьому наголосив радник президента України з економічних питань Олег Устенко в ефірі телемарафону у вівторок, 10 травня.

За словами чиновника, вирішальними стимулами стануть безмитна торгівля практично з усім світом і передача Києву заморожених російських активів. Устенко інформував, що понад 300 млрд доларів таких коштів уже належать Україні, триває юридична підготовка щодо їхнього спрямування на відновлення нашої країни.

Читайте також:  Кабмін оцінив ціну одного дня війни для економіки

“Є ще 150 млрд доларів російської номенклатури, які також мають бути віддані Україні”, – додав радник.

За словами представника Офісу президента, прямі збитки нашої країни від російського вторгнення уже становлять близько 650 млрд доларів, з непрямими – понад 1 трильйон.

“Усе це буде оплачено РФ. Якщо їх не вистачить, є механізм, як ми їх стягуватимемо протягом десятиліть”, – запевнив він.

Зрештою, Устенко прокоментував ситуацію з дефіцитом палива. За його словами, ціни на пальне в найближчому майбутньому збільшаться, що дозволить владі завезти більше пального і вирішити кризу.