Криптовалюти

Біткоїн виявився надійнішим за акції, нерухомість, облігації і золото

Bitcoin

Надійність і успішність в якості інвестиційного активу — це те, що біткоїн і його прихильникам доводиться доводити мало не кожен день. Спростовуючи твердження про те, що він занадто волатильний, щоб в нього можна було безпечно вкладати гроші. Однак Ніка Сабо, один з творців смарт-контрактів, показав, що скоригована на ризик прибутковість біткоїну в значній мірі перевершує інші популярні активи в горизонті інвестування 4 роки.

Сабо (@NickSzabo4) виклав у Твіттері графік, що відображає зростання біткоїну в порівнянні з американськими акціями, нерухомістю, облігаціями, золотом, нафтою і валютами країн, що розвиваються, з точки зору прибутковості, скоригованої на ризик за допомогою коефіцієнта Шарпа. Коефіцієнт Шарпа порівнює інвестиційний дохід і ризики. Він являє собою середній дохід, отриманий понад безризикової ставки на одиницю волатильності або сукупний ризик.

Виходячи з цього графіка можна зробити висновок, що, хоча біткоїн і більш волатильний актив, його прибутковість переважує ризики.

Гра з волатильністю

Волатильність виявилася для біткоїну палицею на два кінці. Немає ніяких сумнівів в тому, що саме вона виштовхнула його в мейнстрім і допомогла багатьом приватним інвесторам отримати прибуток від володіння цим активом. Потім, під час ведмежого ринку 2018 року багато інвесторів розчарувалися, дивлячись на те, як криптовалюта оновлює один мінімум за іншим.

Проте як зазначає Сабо, в розрізі чотирьох років біткоїн виявився активом, придатним і навіть вигідним для інвестицій, тому що прибутки перекрили існуючі ризики, пов’язані з волатильністю. Єдиними активами, які близькі до біткоїну за коефіцієнтом Шарпа, виявилися акції та нерухомість, і все ж починаючи з 2013 року вони залишаються позаду.

Що відбувається під час рецесій

Один з користувачів запитав у Сабо про те, як рецесія може вплинути на цей графік, і як буде вести себе курс біткоїну в цій ситуації. Сабо зазначив, що Центробанки, подібні Федрезерву США, що відповідають за федеральну монетарну політику і загальний вплив на економіку, не здатні передбачити, до чого призведе їх втручання.

Багато людей стверджують, що біткоїн є ідеальним інструментом хеджування під час рецесії. З іншого боку, деякі вважають, що він занадто ризикований, тому його не можна застосовувати в якості хеджу під час фінансової кризи. Проте графік Сабо, мабуть, передбачає, що гра вартувала би свічок, особливо в поєднанні з очікуваним зниженням коефіцієнта Шарпа для традиційних активів, які будуть прямо залежати від кредитно-грошової політики Центробанків.

Залишити коментар