Економіка

Україні вистачить свого газу для населення – Шмигаль

Денис Шмигаль

Глава уряду впевнений, що Україні достатньо свого видобутку, щоб забезпечити потреби населення.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна спокійно пройшла опалювальний сезон цієї зими. А власного видобутку газу достатньо, щоб і надалі забезпечувати потреби населення. Про це він сказав в інтерв’ю РБК-Україна, яке було опубліковано у понеділок, 9 травня.

Глава Кабміну зазначив, що наразі у сховищах України зберігається 9 млрд кубометрів газу. Тим часом уряд розуміє рівень видобутку та перспективи його подальшого нарощування.

Читайте також:  Прем'єр озвучив вартість відновлення України

“Зараз він упав через ведення воєнних дій у східних областях та на півдні, але незначно – на 3,7% по місяцю. У принципі нам достатньо свого видобутку, щоб забезпечити потреби населення”, – додав Шмигаль.

За словами прем’єра, споживання газу в промисловості зменшилося внаслідок падіння економіки та зупинки роботи великих хімічних та сталеливарних підприємств, у зв’язку з чим Україні буде достатньо можливості щодо закачування трубопроводами з Європи.

“Крім того, ми розуміємо, що з початком бурхливого розвитку економіки нам потрібно буде більше, тому сьогодні працюємо з нашими європейськими партнерами, щоб у рази збільшити здатність отримання газу з Європи, з LNG-терміналів, з Туреччини. Зараз не розкриватиму деталі”, – зауважив прем’єр.

Читайте також:  Для фінансової паніки в українців немає підстав - Мінфін

Водночас прем’єр відмовився прогнозувати ціни на газ для споживача після вересня, однак зазначив, що уряд робитиме все можливе, щоб платежі були відносно комфортними для українців.