Технології

Знайдено спосіб заряджати літій-іонні акумулятори до 60% за 5,6 хвилини

Акумулятор

Група дослідників з TechXplore, пов’язана з кількома установами в Китаї, досягла значних успіхів у розробці літій-іонних акумуляторів. Їм вдалося заповнити понад половину запасу енергії менш ніж за 6 хвилин. Можливим це стало завдяки невеликій модифікації анода в структурі елемента живлення.

Команда вчених намагалася оптимізувати стандартний анод шляхом створення нової архітектури пористої з розкиданими всюди частинками графіту певного розміру.

На їхню думку, це вирішувало б проблему невпорядкованої природи сучасних анодів. Завдяки продуманому розподілу частинок, мідним нанодротам та мідному покриттю, при використанні оновленого анода в стандартному літій-іонному акумуляторі вдалося досягти значного прискорення процесу поповнення енергії. Так, за 5,6 хвилин можна отримати 60%, а за 11,4 хвилин — 80%.

Читайте також:  Слух: Google уріже можливості камери Pixel 6a

Дослідники з TechXplore вважають, що їх технологія може сприяти масштабному переходу на електромобілі у всьому світі. Щоправда, у матеріалах вчених не уточнюється про довговічність та безпеку таких акумуляторів. Ймовірно, що попереду на них чекають додаткові експерименти.