Економіка

Резерви України за місяць скоротилися на 4% – НБУ

НБУ

У квітні валютні надходження на користь уряду становили $1 млрд 887 млн в еквіваленті.

Міжнародні резерви України станом на 1 травня становили $26 млрд 944,9 млн, що на 4% менше, ніж на початок квітня ($28,107 млрд). Про це повідомляє Нацбанк у п’ятницю, 6 травня.

Вказано, що резерви зменшилися з урахуванням продажу валюти регулятором, що частково компенсовано валютними надходженнями на користь уряду.

На динаміці резервів у квітні відбилися операції з управління держборгом: загальний обсяг платежів з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в інвалюті становив $614 млн в еквіваленті.

Читайте також:  Міжнародні резерви України перевищили $28 млрд

Уточнюється, що з них $420 млн було спрямовано на обслуговування та погашення облігацій внутрішньої держпозики, номінованих в інвалюті, $78 млн – на погашення єврооблігацій.

Водночас у квітні валютні надходження на користь уряду становили $1 млрд 887 млн ​​в еквіваленті, зокрема €629 млн і $93 млн надійшли від Світового банку, €300 млн – від уряду Франції, $236 млн – від уряду Канади та €120 – від ЄС.

Крім того, НБУ та уряд України виплатили у квітні $84 млн на користь МВФ.

На динаміку резервів також вплинули операції НБУ на міжбанку. У квітні регулятор продав на валютному ринку $2,244 млрд і купив $43 млн. Загалом за підсумками квітня обсяг чистого продажу валюти Нацбанком на міжбанківському валютному ринку становив $2,2 млрд.

Читайте також:  Moody's знизило рейтинг України

Крім того, на динаміку показника вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют): минулого місяця їх вартість скоротилася на $150,3 млн в еквіваленті, свідчать дані НБУ.

Регулятор також уточнив, що чисті міжнародні резерви України у квітні скоротилися на $791 млн, або на 4,5% – до $16,779 млрд.