Технології

Apple, Google та Microsoft зроблять паролі непотрібними вже наступного року

Пароль

Трійця техногігантів оголосила про плани впровадження у свої продукти підтримки стандарту безпарольної авторизації, розробленої організацією FIDO Alliance разом із World Wide Web Consortium. Вже з наступного року, за словами розробників, користувачі зможуть забути про традиційні паролі.

Компанії пообіцяли реалізувати можливість безпарольної авторизації на всіх своїх мобільних, настільних та браузерних платформах. Іншими словами, така опція з’явиться на гаджетах під керуванням Android та iOS, комп’ютерах на Windows та macOS, а також у браузерах Chrome, Edge та Safari.

Читайте також:  У Google Maps з'являться «живі» панорами з актуальним трафіком та погодою

Безпарольна авторизація

«Автентифікація лише за допомогою пароля — одна з найбільших проблем безпеки в інтернеті, а керування такою кількістю паролів втомлює споживачів, що часто призводить до того, що вони повторно використовують одні й ті самі паролі в різних сервісах. Наслідками цього може бути злом облікових записів, витік даних і навіть крадіжка особистих даних», – йдеться у заяві FIDO Alliance.

Увійти в будь-який обліковий запис без введення пароля можна буде за допомогою свого смартфона, що служить засобом автентифікації для програм, веб-сайтів та інших цифрових сервісів. Для цього достатньо буде розблокувати обліковий запис будь-яким безпечним способом, введення PIN-коду, малювання графічного ключа або використання сканера відбитків пальців.

Читайте також:  Ілон Маск: 90% користувачів Twitter - це боти

При необхідності авторизації на сайті в браузері на комп’ютері користувач також отримає повідомлення на свій смартфон, що вимагає підтвердити особистість одним із вищезазначених способів. Після цього вхід на сайт буде виконано автоматично.

«Повний перехід до світу без паролів розпочнеться з того, що споживачі зроблять його природною частиною свого життя. Будь-яке життєздатне рішення має бути безпечнішим, простим і швидшим за використання паролів та застарілих методів багатофакторної аутентифікації», — заявив Алекс Саймонс, корпоративний віце-президент з управління програмами ідентифікації в Microsoft.

Впровадження безпарольної авторизації у продуктах Apple, Google та Microsoft заплановано на наступний рік, але жодні конкретні дати поки що не вказуються.