Технології

Google обмежить можливості програм із невідомих джерел

Google Android 13

Google в черговий раз посилює доступ додатків до служб спеціальних можливостей (API AccessibilityService) в Android. Ця зміна пояснюється турботою про безпеку користувачів, щоб уберегти їх від потенційно небезпечних програм, які можуть отримати повний контроль над пристроєм.

Android 13

Завдяки доступу до API AccessibilityService програма отримує можливість переглядати вміст на екрані та безпосередньо керувати ним, а також виконувати дії від імені користувача.

Іншими словами, програма має повний контроль над пристроєм. Насамперед це призначено для людей з обмеженими можливостями. Наприклад, програма TalkBack від Google служить для читання тексту на екрані, що корисно для людей із вадами зору. Однак цією можливістю можуть скористатися зловмисники.

Читайте також:  Розроблено систему управління смартфоном очима [ВІДЕО]

Щоб захистити користувачів від шахраїв, Google вирішила обмежити доступ до API AccessibilityService додатків, завантажених з ненадійних джерел. Іншими словами, це не стосується програм, завантажених із Google Play, F-Droid та інших офіційних магазинів додатків. Зміна набуде чинності з Android 13.

Раніше Google оголосила, що вже з 11 травня обмежує доступ до API AccessibilityService стороннім програмам для запису телефонних розмов.