Авто

Дизайнер BMW передрік швидкий кінець моди на гігантські екрани

BMW

Дизайнер інтер’єрів підрозділу BMW i Маттіас Юнгханс вважає, що засилля величезних дисплеїв в автомобілях скоро настане кінець. На його думку, тренд, який запустила Tesla з великим екраном у Model S, залишиться в минулому, а місце «чорних скляних поверхонь» в автомобілях почнуть займати технології, здатні взяти на себе ті ж завдання. Такий прогноз він дав на вебінарі з колегами-дизайнерами з Polestar та Pininfarina.

Юнгханс припустив, що системи, що працюють на основі штучного інтелекту, виконуватимуть все більше і більше функцій, у тому числі за допомогою голосового управління. Екрани ж, що зараз прагнуть зайняти весь простір на передній панелі, матимуть скромніші габарити і з’являтимуться тільки в разі потреби.

Читайте також:  Nissan і NASA вирішать важливу проблему електрокарів

Інші дизайнери виявилися солідарними з Юнгхансом. Конні Бломме з Polestar вважає, що тенденція на великі дисплеї досягла піку, і інтерес до них незабаром почне спадати. Люди в автомобілях частіше милуються краєвидами, ніж екранами, зазначив він.

Крім того, зайві дисплеї відволікають водія від дороги. Вирішенням цієї додаткової проблеми зайнялися, наприклад, Continental. Компанія розробила пасажирський екран, зображення на якому майже не видно сидить за кермом: його досягає менше одного відсотка випромінюваного світла.

Як би там не було, багато сучасних концептів і нових серійних машин поки що дотримуються тренду на гіганські екрани. Цікавим винятком виявився недавній шоу-кар Avinya від індійської Tata взагалі без дисплея на передній панелі.

Читайте також:  Звільнений з Ferrari технічний директор став головою McLaren

Джерело: The Drive