Авто

Mercedes-Benz впроваджує найпросунутіший у світі автопілот

Mercedes-Benz

Минулого року Mercedes-Benz став першим автовиробником у світі, який сертифікував комплекс автономного водіння третього рівня Drive Pilot. Такий автопілот дозволяє водієві забирати руки з керма на магістралі. Як і планувалося, передова система незабаром стане доступною для серійних автомобілів марки: з 17 травня її можна буде встановити на флагманські S-Class та EQS у Німеччині. Опція недешева – ціна стартує із п’яти тисяч євро.

Незважаючи на те, що на сьогоднішній день Drive Pilot – найпросунутіший сертифікований автопілот, він все ж таки передбачає лише «умовну автоматизацію»: він здатний самостійно справлятися з усіма завданнями, але може попросити водія підключитися до керування. Однак від водія більше не потрібно постійно стежити за дорогою під час роботи системи.

Читайте також:  Porsche Taycan отримав спецверсію на честь гоночної траси

Drive Pilot поки що може функціонувати лише на швидкості до 60 кілометрів на годину і лише на певних магістралях у Німеччині загальною довжиною близько 13 тисяч кілометрів, з точністю до сантиметра нанесених на вбудовану картку. Також автомобілі з Drive Pilot оснащуються лідарами, камерами, радарами та ультразвуковими датчиками для виявлення перешкод.

Вартість установки Drive Pilot на S-Class становить 5 тисяч євро, а для електронного EQS також доведеться доплатити за пакет допомоги водієві Plus вартістю 2430 євро. Поки що опцію запускають тільки в Німеччині, але до кінця року Mercedes-Benz планує отримати дозвіл влади на використання автопілота в Каліфорнії та Неваді. Окрім цього, сертифікаційні тести проводяться у Китаї.

Читайте також:  Porsche показала 1000-сильний електромобіль GT4 E-Performance

Джерело: Mercedes-Benz