Технології

Самостійний ремонт iPhone виявився складним та нерентабельним

iPhone 12 ремонт

Журналісти MacRumors вирішили на своєму особистому прикладі спробувати програму самостійного ремонту iPhone, запущену Apple. Для цієї мети було обрано iPhone, якому потрібно змінити акумулятор. Для наочності весь процес виконувала людина, яка взагалі не має жодного досвіду в розбиранні смартфонів.

Для експерименту був обраний відеограф MacRumors Ден Барбер. Перед ним було поставлено завдання самостійно замінити акумулятор на його iPhone 12 mini. Журналісти хотіли показати середнього користувача, який хоче трохи заощадити на ремонті.

Читайте також:  Xiaomi відповіла на звинувачення в уповільненні смартфонів

Отриманий ремонтний комплект складався з двох коробок загальною вагою понад 35 кілограмів, що вже завдає деяких незручностей. Після завершення ремонту його потрібно відправити назад до Apple, оскільки в іншому випадку компанія вимагатиме заплатити за нього $1300. До речі, сам комплект коштує $49, а акумулятор для iPhone 12 mini – $70,99. Також Apple відшкодовує $24,15 за повернення старих компонентів. Таким чином, заміна коштуватиме $95,84. При цьому вартість цієї послуги у Apple становить $69. Звичайно, можна замовити лише необхідні деталі, але без спеціального обладнання смартфон розібрати не вдасться.

Ремонтний комплект містить багато спеціалізованих інструментів. Серед них акумуляторний прес, динамометричний ключ, прилад з підігрівом для зняття екрана, прес для установки екрана і так далі. Втім, незважаючи на наявність усіх цих інструментів та докладної інструкції з виконання ремонту, Ден зіткнувся з багатьма труднощами. Наприклад, йому довелося двічі ходити в магазин, оскільки в комплекті не передбачені речі, зазначені в інструкції, такі як пінцет та термозахисні рукавички. Особливо складним виявився етап, пов’язаний із клеєм, через нього Ден буквально збирався все кинути.

Читайте також:  Canalys: у складний час люди обирають смартфони Apple та Samsung

У результаті самостійний ремонт для непідготовленої людини виявився вкрай складним і, що не менш важливо, зовсім невигідним із фінансової точки зору.