Політика

ЄС не знає термінів дебатів щодо членства України

Шарль Мішель

Заявка України вже проходить усі необхідні процедури у прискореному темпі, повідомляє президент Європейської ради.

Президент Європейської ради Шарль Мішель поки що не готовий назвати конкретну дату внесення до порядку денного для лідерів ЄС розгляд заявки України на членство ЄС. Він має намір це зробити тоді, коли для цього настане найкращий момент. Про це Шарль Мішель повідомив в інтерв’ю агенції Інтерфакс-Україна.

Після того, як Європейська комісія у червні передасть свої висновки, питання розглянуть у Європейській раді.

Читайте також:  Зеленський: Нам потрібна реформа системи безпеки

“У Раді я буду зобов’язаний оцінити, коли ми будемо готові включити цю тему до порядку денного Європейської Ради. Я проконсультуюсь з усіма дійовими особами, щоб оцінити, коли настане найкращий момент, і ми будемо готові провести ці дебати на рівні Ради Європи… Буде це в червні чи пізніше – я не можу сказати сьогодні”, – повідомив Мішель.

За словами президента Європейської ради, заявка України вже проходить усі необхідні процедури у прискореному темпі.

“По суті, за кілька днів після того, як ми отримали заявку, ми швидко ухвалили рішення, доручивши Єврокомісії надати свої висновки. Зазвичай це займає 8-9 місяців. Де-факто рішення було ухвалено за кілька днів”, – уточнив Мішель.

Читайте також:  Зеленському довіряє більшість американців - опитування

Співрозмовник агентства відповів, чи можлива ситуація, в якій Україні буде надано членство ще до проведення всіх необхідних реформ.

“Цілком очевидно, що це процес, заснований на реформах, тому що питання про членство пов’язане із загальним підходом до фундаментальних елементів – верховенства права, незалежності правосуддя, боротьби з корупцією, єдиного ринку, економічних реформ”, – пояснив президент Європейської ради.