Технології

Оновлено рейтинг найбільших постачальників планшетів. Apple втрачає свою частку

iPad

Дослідницька фірма International Data Corporation опублікувала звіт про стан ринку планшетів за підсумками першого кварталу 2022 року. Як і у випадку зі смартфонами, постачання знизилося порівняно з торішніми показниками.

У перші три місяці 2022-го світові продажі планшетів склали 38,4 мільйона одиниць — на 3,9% менше, ніж минулого року. Аналітики зазначають, що ці цифри, як і раніше, перевищують допандемійний рівень, однак зростання сповільнилося, що свідчить про повернення ринку до традиційної сезонності.

Читайте також:  Microsoft попереджає про швидку «смерть» Internet Explorer

Крім того, при переході на «віддалення» люди активно закуповувалися планшетами в 2020 і 2021 роках, тому багато хто поки що не бачить сенсу в апгрейді.

Постачання планшетів

Беззаперечним лідером на ринку планшетів залишається Apple, що відвантажила з січня до березня 12,1 мільйона пристроїв (31,5%) від загальної кількості. У порівнянні з 2021-м її постачання скоротилося на 4,6%. Друге місце Samsung, якій вдалося зміцнитися на 3,5%, відвантаживши 8,1 мільйона планшетів (21,1% ринку). Третє зайняла Amazon (9,6%) – вона обійшла Lenovo, постачання якої впали на цілих 25,9% порівняно з минулим роком. На п’ятому місці – HUAWEI, чиї показники також знизилися на 17,2%.

Читайте також:  У Windows 11 прибрали корисну функцію панелі завдань

Незважаючи на загальний спад відвантажень, фахівці IDC вважають, що ринок планшетів відроджується за рахунок нових гравців, серед яких OPPO, realme та vivo. Навіть Xiaomi після довгої паузи випустила нові моделі сімейства Mi Pad.