Технології

Військові передали 1,6 кВт енергії на кілометр повітрям

SCOPE-M nrl

Військово-морська дослідницька лабораторія США (NRL) оголосила про безпрецедентну передачу даних з використанням мікрохвильового променя на відстань понад один кілометр. У цьому ефективність передачі становила вражаючі 60%.

Команда Крістофера Роденбека отримала завдання від Міністерства оборони США розробити апарат SCOPE-M для безпечної та тривалої бездротової передачі мікрохвильової енергії. SCOPE-M встановили у двох місцях: на військовому полігоні в Меріленді та в Массачусетському технологічному інституті (MIT). Було використано промінь із частотою 10 ГГц, щоб на передачу було вплинути навіть сильний дощ, але водночас не створювалося небезпеки живих організмів. Отже, система не потребує автовимикача, що є у попередніх лазерних систем.

У Меріленді промінь видав ефективність у 60%. У MIT пікова потужність виявилася нижчою, але система видала загалом вищий ККД, у зв’язку з чим було передано більше енергії. Технологія SCOPE-M може стати в нагоді в подальшому передачі електроенергії з великих орбітальних сонячних електростанцій на Землю, але її початкова задумка зводилася до енергопостачання військ у польових умовах, що усунуло б необхідність у вразливих поставках палива.

Читайте також:  Samsung може перекласти свої флагмани на SoC MediaTek

«SCOPE-M став добрим доказом концепції космічної лінії передачі енергії. Основна перевага передачі енергії з космосу на Землю для Міністерства оборони США полягає в тому, щоб зменшити залежність військ від постачання палива, які можуть бути вразливими для нападу», – сказав Брайан Тірні, інженер-електронник SCOPE-M.