Технології

В Австралії збудують унікальну будівлю для боротьби з глобальним потеплінням

Fraser & Partners

Канадська будівельна компанія Fraser & Partners планує збудувати в Австралії футуристичний житловий комплекс С6 заввишки 183 метри. Це буде найвища у світі гібридна споруда з деревини з бетонним армуванням, здатна поглинати вуглець.

Будівля буде сконструйована з бетонного стрижня з дерев’яними колонами, балками та перекриттями, що складаються приблизно з 7400 кубічних метрів клеєної інженерної деревини.

Fraser & Partners зазначає, що необхідна для будівництва деревина може бути вирощена з 580 насінин. Внутрішнє планування орієнтоване на природну вентиляцію і буде розподілено по 48 поверхах, більшу частину яких займуть 245 квартир розміром від однієї до чотирьох спалень. На даху запланована тераса із фруктовим садом.

Читайте також:  Слух: Xiaomi оснастить нові смартфони камерами Leica

Також передбачені їдальня та розважальна зона, комунальні вигоди, невелика площа та громадський парк. Навколо житлового комплексу посадять 3500 квадратних метрів зелені, зокрема створять міську ферму, що забезпечуватиме мешканців сезонними продуктами. Будівлю планують звести в Південному Перті.

Fraser & Partners

«C6 є майбутнім того, що можливе вже зараз. Виробництво енергії на місці, комплексне рішення для електромобілів, яке може повністю усунути потребу в бензинових попередниках, також приділено велику увагу біофільному дизайну для забезпечення відчутної користі здоров’ю, і вже мовчу про те, що наша будівля активно поглинає вуглець», – говорить Джеймс Діббл, директор Grange Development.

Fraser & Partners вже подала заявку на отримання дозволу для будівництва C6, але жодної іншої інформації поки що немає.