Авто

У рейтингу найпопулярніших автомобілів Європи лідирує електрокар

Tesla

У березні в Європі зареєстрували 1116419 нових автомобілів – на 19 відсотків менше, ніж роком раніше. Про це говорить JATO Dynamics у свіжому звіті, складеному на основі даних із 27 європейських країн.

Після зимового падіння електромобілі та гібриди знову почали набирати популярності та оминули дизельні автомобілі, проте відставання від машин із бензиновими моторами все ще значне. Найпопулярнішим автомобілем місяця стала Tesla Model 3.

За даними JATO, порівняно з березнем 2020 року кількість реєстрацій нових машин зросла на третину, проте до «допандемійного» рівня березня-2019 продаж не дотягнув цілих 37 відсотків.

Читайте також:  Tesla відкликає майже 130 000 електрокарів через критичну проблему з електромотором

Попит на електрокари та гібриди збільшився на 10 відсотків, до 244 801 одиниці. Дизельні автомобілі, навпаки, втратили 39 відсотків попиту: на них зупинили вибір 202 113 європейців.

Особливо популярний «зелений» транспорт у Швейцарії з 28-відсотковою часткою електромобілів на ринку проти 14 відсотків машин на «важкому паливі», Великій Британії (23 відсотки проти 10 відсотків) та Франції (21 відсоток проти 16 відсотків).

Найбільш ходовим новим автомобілем у Європі знову стала Tesla Model 3 із 23 013 зареєстрованих екземплярів (23 758 у березні 2021 року). Невелике падіння попиту аналітики пояснюють зростанням популярності іншої Тесли – кросовера Model Y, якому дісталося третє місце.

Читайте також:  "Дочка" Harley-Davidson представила недорогий електробайк

Завдяки бестселерам американській компанії вдалося обійти Dacia, Citroen, Fiat і Nissan, зайнявши 18-й рядок у рейтингу за брендами за підсумками кварталу.

Вперше Tesla Model 3 вийшла у лідери європейського ринку у жовтні минулого року, ставши першим електрокаром, якому це вдалося за всю історію спостережень.

Незважаючи на глобальний дефіцит чіпів, Tesla звітує про рекордні продажі по всьому світу, а на початку року стартувало виробництво на першому заводі марки в Європі – “Гігафабриці” в Берліні, здатній випускати до півмільйона машин на рік.

Джерело: JATO Dynamics