Технології

Google видалила понад мільйон шкідливих програм з Google Play

Google Play

Корпорація підбила підсумки заходу щодо боротьби зі шкідливими програмами та несумлінними розробниками за 2021 рік. Звіт компанії був присвячений запуску нового розділу безпеки даних у Google Play, покликаного зробити політику конфіденційності програм більш прозорою.

Згідно зі статистикою, в 2021 магазин «забракував» близько 1,2 мільйона програм, що порушують правила сервісу. Крім того, з Google Play було видалено 190 тисяч підозрілих облікових записів та близько 500 тисяч покинутих. Google також підтвердила інформацію про те, що смартфони сімейства Pixel використовують алгоритми машинного навчання, що покращують виявлення шкідливих програм за допомогою сервісу Google Play Protect.

За словами представників «корпорації добра», 98% додатків, що перейшли на Android 11 або вище, скоротили свій доступ до конфіденційних API та даних користувача. “Ми також значно скоротили непотрібне, небезпечне або заборонене використання спеціальних можливостей у програмах, що переходять на Android 12, зберігши при цьому функціональність законних варіантів використання”, – зазначили в компанії.

Нарешті, у звіті було зроблено акцент на взаємодії з розробниками SDK, надання кінцевим користувачам можливості видаляти рекламні ідентифікатори (AAID) та розділ безпеки даних, який був представлений вчора і стане загальнодоступним у липні.