Технології

Названо причину сплеску популярності систем розумного будинку

Smart Home

За даними аналітичного агентства IDC, минулого року пристрої для розумного будинку показали відчутний приріст продажів. Експерти підрахували, які саме гаджети користувалися найбільшим попитом, і розповіли про подальші перспективи ринку, що набирає обертів.

Згідно з джерелом, 2021-го світовий ринок пристроїв для розумного будинку виріс на 11,7% порівняно з попереднім роком — до 895 мільйонів відвантажених гаджетів. Однією з основних причин сплеску популярності такої техніки галузеві експерти називають кількість користувачів, які мають широкосмуговий доступ до інтернету і стабільне бездротове з’єднання.

За минулий рік 35% продажів у галузі припало на розважальні відеопристрої, 21% – на засоби моніторингу та безпеки, 10% – на освітлення, а решту 35% поділили інші гаджети. Згідно з прогнозом IDC, до 2026 року частка ринку відеорозваг впаде до 26%, освітлення – зросте до 17%, а інші категорії – до 36%. Загалом на той час постачання розумних пристроїв можуть зрости до 1,44 мільярда на рік у міру розвитку ринку.

Читайте також:  Google перезапустить мобільний гаманець Wallet на Android-смартфонах

Представники IDC прогнозують, що протягом наступних п’яти років ринок продовжуватиме зростати, однак його розвиток можуть гальмувати такі фактори, як проблеми конфіденційності, безпеки та функціональної сумісності різних платформ.