Технології

Підрахований розмір всіх встановлених програм у Windows 11

Windows 11

Як і інші ОС, Windows 11 поставляється з великою кількістю попередньо встановленого програмного забезпечення. Майкл Ніхаус на своєму сайті Oofhours опублікував цікаву статтю про те, скільки насправді займають стандартні програми у Windows 11.

Windows 11

Отримати список всіх встановлених у системі програм Майклу вдалося через PowerShell, використовуючи команду «Get-AppxProvisionedPackage -online | Out-GridView». Частина їх (актуально для Windows 11 21H2) показана на скріншоті вище. На ньому можна побачити назви програм, їх версію та місце встановлення.

Читайте також:  Співробітники Microsoft використовують Windows 11 на несумісних ПК

Найбільшим із попередньо встановлених додатків виявилося Microsoft Teams, що займає майже 91 МБ. Однак Майкл зауважив, що деякі програми “важать” надто мало. Наприклад, Microsoft Store Purchase нібито займає лише 11 КБ. Докладне вивчення системи показало, що фактично програма розділена на дві папки, загальний обсяг яких становить уже 37 МБ.

Windows 11

Провівши всі необхідні підрахунки, Майкл отримав значення приблизно 1,6 ГБ – саме стільки займають всі стандартні програми в Windows 11. Щоб кожен міг провести аналогічне розслідування самостійно, він залишив всі команди для PowerShell.