Криптовалюти

Чи варто чекати обвалу ціни біткоїна через запуск торгів біткоїн-опціонами?

Bitcoin

За перші кілька днів обсяг торгів біткоїн-опціонами на біржі CME подвоївся і досяг $5,3 млн. в день запуску, 13 січня, цей показник становив $2,37 млн. Тоді перша криптовалюта торгувалася на рівні в $8000, а відразу після появи нового фінансового інструменту її курс почав рости. У минулі вихідні вартість активу ненадовго перевищила $9140, після чого відкотилася. Зараз вона знаходиться на позначці в $8660. РБК Крипто пише, як ф’ючерси вплинули на біткоїн, при чому тут опціони, і чим вони відрізняються.

Що таке опціони і чим вони відрізняються від ф’ючерсів?

Головна відмінність опціонів від ф’ючерсів — зобов’язання. Якщо при укладанні ф’ючерсної угоди обидві сторони зобов’язані виконати її умови, наприклад, одна сторона вирішує продати актив, а інша — купити його. То з опціонами все інакше – інвестор отримує право вибору і може відмовитися від угоди в останній момент.

Опціони бувають на продаж і покупку. Якщо інвестор продає опціони, то він отримає право купити (або не купувати) актив за певним курсом і в заздалегідь обумовлений час. І навпаки. При цьому інвестор повинен заплатити певну премію, яка не повернеться до нього незалежно від рішення.

Тепер обидва види контрактів-ф’ючерси і опціони на біткоїн, стали доступні на Чиказькій товарній біржі CME. За словами представників деривативного торгового майданчика Derbit, з початку року спостерігається підвищений попит саме на опціони. Тому цілком закономірно, що відразу після запуску нового фінансового інструменту на CME курс першої криптовалюти різко виріс на 5% і з тих пір не опускається нижче $8600.

Як ф’ючерси вже вплинули на біткоїн?

У грудні 2017 р. CME запустила біткоїн-ф’ючерси. Це сталося на наступний день після того, як вартість криптовалюти встановила історичний максимум в $20 000. Потім вона почала падати і перебувала під жорстким тиском протягом всього 2018 року. Колишній голова Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CFTC) Крістофер Джанкарло говорив, що уряд країни має намір видати дозвіл на запуск ф’ючерсів, щоб «лопнути бульбашку біткоїну».

Читайте також:  На біржі BitMEX стався витік даних

«Ми бачили, як зростає бульбашка, і вирішили, що найкращим способом її усунення стане надання ринку інструментів для взаємодії з ним. Якщо ви вважаєте, що ціна завищена, але не маєте коштів для вираження своїх поглядів, якщо у вас немає деривативу, то залишаються тільки прихильники, і це їх ринок», — говорив Джанкарло в жовтні минулого року.

Нібито з запуском ф’ючерсів на регульованому ринку з’явилася можливість відкриття коротких позицій. Екс-глава CFTC назвав це “демонстрацією сили ринку в наведенні порядку з цінами”. І дійсно, в наступний рік після схвалення біткоїн-ф’ючерсів перша криптовалюта подешевшала на 85%, і знову рости вона почала з позначки в $3200.

Із заявою Джанкарло не погодився топ-менеджер CME тім Маккорт. За його словами, обіг деривативів становив близько 1100 контрактів, що еквівалентно $100 млн на кінець 2017 р. Таку цифру Маккорт назвав незначною для того, щоб чинити реальний вплив на курс криптовалюти.

Як опціони ще вплинуть на біткоїн?

Керуючий партнер Exante Олексій Кирієнко погодився з думкою Джанкарло. Експерт теж вважає, що інституційні інвестори використовували новий інструмент для ставок проти біткоїну, що в підсумку розвернуло ринок.

“Запуск ф’ючерсів на біткоїн стався в той момент, коли криптовалютна бульбашка була роздута до максимального обсягу», — пояснив Кирієнко.

Він додав, що збільшення обсягів на опціонах говорить про інтерес інвесторів, і ця ліквідність допоможе біткоїну продовжити зростання в довгостроковій перспективі. На думку фахівця, глобально поява опціонів і будь-яких інших інструментів для інвестування в біткоїн розширює інфраструктуру і популяризує його, що добре для ринку, так і для ціни.

Читайте також:  Конкурент Robinhood купив збанкрутілу криптовалютну біржу

“Зараз великого ажіотажу навколо еталонної криптовалюти немає, тому чекати обвалу або, навпаки, нового історичного максимуму на основі запуску нових інструментів, не варто”, — уклав керуючий партнер Exante.

Такої думки дотримується і віце-президент РАКІБ Валерій Петров. Він запропонував чекати максимумів, які біткоїн показав влітку і восени минулого року, але не позначки в $20 000.

“Зростання обсягу торгів опціонами на CME говорить лише про збільшення спекулятивного попиту на біткоїн. Якщо подивитися на історію торгівлі цими опціонами, то можна помітити виражений циклічний характер зростання і зменшення інтересу до них в межах 3-4 місяців, в прив’язці до ситуації на ринку біткоїну. Оскільки етап корекції зараз завершився, разом з ринком зростає і обсяг опціонів”, – зазначив Петров.

За його словами, в цілому зростання інтересу до опціонів на біткоїн вказує на підтримку курсу з боку спекулянтів, які розраховують на подальше подорожчання криптовалюти в короткостроковій перспективі.

Запуск опціонів на CME не повинен позначитися на вартості біткоіни так само, як це було з ф’ючерсами в кінці 2017 року. Експерти пояснили, що ринок криптовалют вже не є бульбашкою і такого ажіотажу навколо цифрових грошей немає. Тому новий фінансовий інструмент повинен позитивно вплинути на вартість активу, надати йому певну підтримку. Очікувати тиску на курс криптовалюти найближчим часом не варто, швидше він буде плавно рости і може знову досягти максимумів минулого року, вважають фахівці.

Залишити коментар