Економіка

Лондон скасував усі мита на українські товари

Великобританія

Борис Джонсон обіцяв знизити мито, щоб підтримати економіку України в умовах кризи, коли відвідав Київ на початку квітня.

Британія зменшить до нуля тарифи на всі товари з України в рамках угоди про вільну торгівлю між Великобританією та Україною. Про це у понеділок, 25 квітня, повідомляє британський уряд.

“Тарифи буде знижено до нуля, а всі квоти скасовано за прямим запитом президента України Володимира Зеленського”, – сказано в повідомленні британського уряду.

Читайте також:  Експорт з України у березні скоротився на 52,4%

Уточнюється, що скасовано всі тарифи та квоти, що охоплюються торговою угодою між Британією та Україною, тобто насамперед на аграрну та промислову продукцію. Такий крок “надасть Україні економічну підтримку у скрутний час”, переконані в уряді Сполученого Королівства.

“Зняття мит на ключові українські експортні товари, включаючи ячмінь, мед, консервовані помідори та птицю, допоможе українському бізнесу та виробникам, коли вони цього найбільше потребують”, – повідомив Департамент міжнародної торгівлі Британії.

Крім того, Британія оголосила про заборону експорту товарів та технологій, які Росія може використати для придушення героїчного народу України. Серед таких товарів – обладнання для перехоплення та моніторингу.

Читайте також:  Україна запровадила повне ембарго на торгівлю з Росією

“Це закриє якісь існуючі лазівки для того, щоб Росія не купувала ці товари у Британії”, – додали у відомстві.

До речі, угода про вільну торгівлю мала повноцінно запрацювати для України з 2023 року.