Технології

Розроблено систему управління смартфоном очима [ВІДЕО]

EyeMU

Дослідники з Future Interfaces Group при Університеті Карнегі-Меллона розробляють систему EyeMU, що дозволяє керувати смартфоном лише поглядом.

За словами розробників, на відміну від попередників з аналогічними ініціативами, EyeMU дозволить користувачам взаємодіяти з усіма функціями пристрою без винятків.

Можливості EyeMU включають вибір і відкриття повідомлень, перемикання між додатками, вибір фотографій і багато іншого. Для попередження помилкових і випадкових команд дослідники синхронізували рухи очей з рухами рук, тому різні жести виступатимуть як підтвердження чи відмови.

Читайте також:  Статистика: користувачі не поспішають переходити на Android 12

Наприклад, людині потрібно подивитися на потрібну фотографію у галереї, а потім посунути смартфон до себе, щоб відкрити зображення на весь екран. Щоб повернутися до галереї, потрібно відсунутися від екрана. Відстеження очей та положення голови здійснюються за допомогою фронтальної камери.

EyeMU ще не готова для комерційного запуску, але розробники покладають на неї великі надії. Особливо ця технологія може бути корисною для користувачів з обмеженими можливостями.