Технології

Окуляри на базі Google Glass допомагають незрячим читати та орієнтуватися у місті

Envision glasses

Хоча розумні окуляри Google Glass повністю провалилися як масовий продукт, їм все ж таки знайшли застосування в багатьох областях. Наприклад, стартап Envision використовує корпоративну версію гаджета у парі з технологіями штучного інтелекту для допомоги людям із проблемами із зором.

В окуляри інтегрована мініатюрна камера, за допомогою якої пристрій аналізує об’єкти, людей, текст та інше навколо користувача, а потім озвучує візуальну інформацію власнику через вбудований динамік. Розробка Envision також може попереджати про наближення чи описувати, що знаходиться в приміщенні.

Майк Мей – один із власників гаджета – поділився своїм досвідом. Він розповів, як використовує функцію відеодзвінків для зв’язку з друзями та членами сім’ї, коли йому потрібна допомога в орієнтуванні у незнайомих місцях. У такому разі зображення з окулярів просто транслюється людині на іншому кінці.

Читайте також:  Названо важливу особливість конструкції Samsung Galaxy Z Fold4

«Я зателефонував до однієї зі своїх колег, Евелін, і запитав: “Що ти бачиш?” Вона описала обстановку: повідомила, де столи, і загалом розповіла мені про оточення», — розповів Майк Мей, головний амбасадор компанії Goodmaps, яка займається доступною навігацією.

Проблема полягає в тому, що модифікована версія Google Glass від Envision продається на сайті стартапу за €3268,91. Втім, це може бути не такою вже й високою ціною за можливість незрячій людині самостійно орієнтуватися у просторі та навіть читати тексти навколо.