Технології

Tesla проїде 15 000 км виключно на енергії Сонця

Tesla

Група австралійських вчених планує обійти континент на електрокарі Ілона Маска у рамках проекту Charge Around Australia. За задумом, автомобіль буде харчуватися виключно за рахунок сонячної енергії. Мета цієї витівки – підштовхнути громадськість до кроків, які допоможуть запобігти зміні клімату.

Поїздка запланована на вересень поточного року. Дослідники мають намір подолати близько 15 000 км. Відновлювати енергію електрокара мають намір за рахунок 18 надрукованих сонячних панелей, кожна з яких завдовжки 18 метрів.

Читайте також:  Ентузіасти створили реалістичні рендери Google Pixel 7

Вказується, що вся електрогенераторна установка вміщується у валізу та важить близько 45 кг.

Згорнуті листи сонячної панелі виготовлені з ламінованих шарів ПЕТ-пластику. Цей матеріал використовується у виготовленні пляшок для води.

Пол Дастуор, організатор проекту, стверджує, що панелі можна виготовляти з надзвичайно низькими витратами — менш як $10 за квадратний метр.

У ході своєї 84-денної подорожі команда Дастуора має намір перевірити не лише витривалість панелей, а й їхню потенційну продуктивність для інших застосування в інших сферах.

“Насправді це ідеальний випробувальний стенд, щоб дати нам уявлення про те, як ми використовуватимемо і живитим технології в інших віддалених місцях, наприклад в космосі”, – говорить Пол Дастуор.

Читайте також:  Магазин Google Play чекає масштабне «зачистка» від старих програм

Він сподівається, що використання сонячних панелей для живлення автомобіля підстьобне австралійців частіше робити вибір на користь електромобілів і зменшить їхнє «занепокоєння з приводу запасу ходу».