Технології

Штучний інтелект навчився «бачити» крізь стіни

Штучний інтелект

Сучасні системи штучного інтелекту здатні не тільки обробляти фотографії і розмовляти з власниками про погоду — вони вже готові виконувати завдання, які ще пару років тому здавалися фантастикою. Розробники з США навчили ШІ отримувати якісне зображення об’єкта, навіть якщо той знаходиться поза зоною прямої видимості.

Штучний інтелект

Команда вчених з Прінстонського, Стенфордського та інших університетів США розробила систему комп’ютерного зору, здатну “заглядати” за кут. Для цього штучний інтелект використовує лазер, промінь якого відбивається від видимої поверхні і потрапляє на об’єкт, прихований за перешкодою. Після цього він відбивається назад на стіну, створюючи інтерференційний візерунок, в якому «закодовано» зображення спостережуваного об’єкта.

Читайте також:  Нова функція в Chrome для Android заощадить гроші в інтернет-магазинах

Алгоритми глибокого навчання використовувалися для складних обчислень. В ході експериментів розробникам технології вдалося “прочитати” номери і букви, що знаходяться поза увагою спостерігачів, а також отримати їх якісні зображення в режимі реального часу.

За словами професора Крістофера Метцлера, який очолює дослідження, технологія дозволяє прочитати номерний знак автомобіля або текст на бейджі людини, що знаходяться за рогом. У перспективі нова розробка може отримати широке застосування в різних галузях – від медицини до робототехніки. Скептики проекту вже відзначають, що з розвитком подібних систем для збереження конфіденційності знадобляться «контртехнології» для створення приміщень, повністю захищених від попадання лазерних променів.

Читайте також:  Нові вразливості загрожують продуктивності мільйонів процесорів Intel і AMD

Джерело: CNET