Технології

Canalys: у складний час люди обирають смартфони Apple та Samsung

Apple

Авторитетна аналітична компанія Canalys випустила звіт про світове постачання смартфонів у першому кварталі 2022 року. За підрахунками експертів, ринок скоротився на 11%, але деяким виробникам все ж таки вдалося зміцнити свої позиції, незважаючи на численні складнощі.

За підсумками першого кварталу 2022-го Samsung виявилася на першому місці з часткою 24%, що на 5% більше, ніж у святковий квартал, і на 2%, ніж у першому кварталі 2021-го. На думку аналітиків, цьому сприяв стійкий попит на флагманську серію Galaxy S22 та моделі A-серії.

Постачання смартфонів

На долю Apple, яка посіла друге місце, припало 18%. Стрибок американської компанії на 3% порівняно з попереднім роком пояснюють виходом iPhone SE третього покоління та великою популярністю серії iPhone 13. Інші компанії з п’ятірки лідерів, а це Xiaomi, OPPO та vivo, трохи скоротили свою частку.

Читайте також:  Google обмежить можливості програм із невідомих джерел

Експерти зазначають, що загальне падіння постачань зумовлене подіями на території України, пов’язаними з коронавірусом карантином у Китаї, нестачею комплектуючих та глобальною інфляцією. Втім, звіт Canalys несе у собі певну частку оптимізму. Фахівці компанії вважають, що дефіцит компонентів може бути вирішений раніше, ніж очікувалося.