Технології

Експерти: популярність Android продовжує знижуватися

Android marshmallow

Аналітична платформа StockApps оновила статистику використання мобільних операційних систем у різних регіонах. Про зміну лідера говорити, зрозуміло, не доводиться — але найпопулярніша у світі прошивка почувається вже не так упевнено, як три-чотири роки тому.

За даними джерела, мобільна операційна система Google зберігає лідерство по всьому світу, але за останні кілька років втратила майже 8% аудиторії. Так, з липня 2018-го до січня 2022 року популярність iOS зросла на 6% – Apple наростила свої показники з 19,4% до 25,49%. Ще 1,58% втрачених Google припало на альтернативні прошивки.

StockApps

Згідно зі статистикою, сьогодні в азіатському та американському регіоні ринкова частка Android становить 81% і 90% відповідно, а в Африці – 84%. У Європі позиції Google вже не такі сильні — 69,32% проти 30% у Apple. У Північній Америці та Океанії ситуація складається на користь смартфонів на iOS – 54% пристроїв проти майже 45% у конкурента. Частка решти ОС у всіх регіонах коливається від одного до двох відсотків.

Читайте також:  Adobe, Intel та Microsoft анонсували нову технологію боротьби з діпфейками

Аналітики відзначають, що перевага Google, як і раніше, залишається значною — під управлінням Android зараз працюють у середньому сім із десяти смартфонів у всьому світі. Проте статистика показує, що позиції «зеленого робота» зазнають дедалі більшого тиску з боку інших гравців.