Авто

Поїздка на роботаксі Tesla буде дешевшою за квиток на автобус, пообіцяв Маск

The Boring Company

Глава Tesla Ілон Маск розкрив подробиці про нове роботизоване таксі, розробкою якого займаються в компанії. Маск має намір зробити майбутній сервіс максимально доступним: за його словами, поїздка коштуватиме дешевше, ніж квиток на громадський транспорт. Поки що про безпілотний шатл відомо небагато, та й анонсований він був лише на початку квітня, але масове виробництво в Tesla сподіваються запустити вже у 2024 році.

Перед учасниками нового проекту стоїть непросте завдання: вони мають не лише розробити безпілотний електрокар «з нуля», а й забезпечити можливість встановити безпрецедентно низький цінник. Маск обіцяє, що таких тарифів на проїзд “клієнти ще ніколи не бачили”.

Читайте також:  Mitsubishi продала автозавод виробнику туалетного паперу

Глава Tesla розповів, що компанія працює над роботаксі на заході Cyber ​​Rodeo, присвяченому відкриттю нового заводу в Техасі. Це “масштабний проект”, результатом якого стане повністю безпілотний автомобіль – у нього не буде ні керма, ні педалей. Також майбутній новинці обіцяно футуристичну зовнішність і ряд інноваційних рішень, які Маск описав як «дуже захоплюючі». Проте головне — максимальна оптимізація для зниження ціни поїздки.

Прем’єра роботакси попередньо намічена на 2023 рік, а в масове виробництво автомобіль планують запустити у 2024 році. Маск розраховує, що поки що безіменний електрокар зможе стати драйвером зростання для Tesla.

Читайте також:  Volkswagen зупинив виробництво на одному з найбільших заводів Європи

Найпросунутіший автопілот Tesla на даний момент – це система Full Self-Driving (FSD, “повністю автономне водіння”). Вона ще перебуває у статусі бета-версії і тестується у тому числі звичайними власниками електрокарів, яких набралося вже понад 100 тисяч. Незважаючи на назву, FSD відповідає лише другому рівню класифікації SAE: він може брати керування автомобілем на себе, але вимагає постійної уваги від водія.

Джерело: Electrek