Економіка

НБУ ввів обмеження на валютні перекази

НБУ

Фізособи матимуть можливість здійснювати операції quasi cash (квазі-кеш), використовуючи лише власну іноземну валюту, в межах ліміту 100 тис. грн. на місяць (в еквіваленті).

Нацбанк запровадив додаткові обмеження на транскордонні операції громадян з метою запобігання непродуктивному відтоку капіталу з країни в умовах воєнного стану. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що фізичні особи матимуть змогу здійснювати операції quasi cash (квазі-кеш), використовуючи лише власну іноземну валюту, у межах ліміту 100 тис. грн. на місяць (в еквіваленті). Відповідний ліміт також поширюється на транскордонні P2P-перекази.

Читайте також:  Кабмін виділив майже 150 мільярдів на оборону

До операцій quasi cash, зокрема, але не виключно, належать: купівля криптовалют, поповнення брокерських або форекс-рахунків, поповнення електронних гаманців, купівля подарункових сертифікатів, перекази на користь букмекерських компаній, оплата дорожніх чеків.

Разом з тим, з метою підтримки вимушених переселенців з України НБУ визначив, що фізичні особи також мають можливість у межах окремого ліміту 100 тис. грн на місяць здійснювати транскордонні Р2Р-перекази з рахунків, відкритих у банках у національній валюті. Проте проведення операцій quasi cash із відповідних рахунків тимчасово заборонено.

“За оцінками Національного банку, відповідні зміни сприятимуть покращенню кон’юнктури валютного ринку, що є необхідною передумовою для послаблення обмежень і надалі, а також зменшення тиску на міжнародні резерви України”, – зазначили у Нацбанку.

Читайте також:  Проблему з бензином обіцяють вирішити за тиждень

Повідомляється, що значні обсяги купівлі валюти банками для розрахунків із міжнародними платіжними системами створюють певний додатковий тиск на валютний ринок. Зокрема, у березні обсяг чистих перерахувань іноземної валюти українськими банками на користь міжнародних платіжних систем становив 1,7 млрд доларів, а з початку квітня (станом на 18 квітня) – 0,9 млрд доларів.

Як наголосили в НБУ, введені зміни не стосуються використання платіжних карток за кордоном та в Україні для розрахунків з метою оплати вартості товарів, робіт та послуг, які можуть проводитись без обмежень.