Економіка

Війна в Україні спровокувала зростання цін – Байден

Джо Байден

Вторгнення в Україні призвело до зростання цін на газ та продукти харчування у всьому світі, наголосив американський лідер.

Вторгнення Росії в Україні продовжує негативно позначатися на світовій економіці і подальшу динаміку цін передбачити поки що неможливо. Про це у віврок, 19 квітня, пише президент США Джо Байден CNN.

При цьому Джо Байден зауважив, що світ сьогодні переживає найвищу інфляцію за останні 40 років. Серед головних причин він показав економічний спад через пандемію Covid-19 і вторгнення Росії в Україну, попередивши, що війна, що триває, продовжуватиме завдавати шкоди світовій економіці та далі.

Читайте також:  Країни Балтії повністю відмовилися від газу РФ

“Вторгнення в Україні призвело до зростання ціни на газ і продукти харчування в усьому світі. Дві основні житниці пшениці у світі – це Україна і Росія. Зростання інфляції було наслідком путінського підвищення цін на енергоносії”, – сказав він.

Байден додав, що робить все можливе, щоб знизити ціни, показавши на вивільнення стратегічних запасів нафти. Він також вирішив, що багато країн Європи готові піти на такий самий крок заради стабілізації цін на енергоносії.