Авто

У BMW вважають, що Tesla втратила унікальність

BMW i7

Tesla показує рекордні результати продажу. Минулого року компанії вдалося поставити 936 172 електрокари, що більше, ніж будь-коли, а в першому кварталі 2022 року вона продала 310 048 машин. Незважаючи на це, керівник відділу продажів BMW Пітер Нота впевнений, що американці втратили унікальну торгову пропозицію, і незабаром продажі почнуть знижуватися під тиском конкурентів. І сама BMW сподівається зіграти у цьому не останню роль.

«Tesla пропонувала унікальний товар на ринку досить довгий час. Тепер цьому настав кінець», – сказав Нота. Ймовірно, він натякає на експансію самої BMW у сферу електромобілів, де баварці зрештою сподіваються зайняти позицію, обігравши також Audi, Jaguar, Lexus і Mercedes-Benz.

Читайте також:  Звільнений з Ferrari технічний директор став головою McLaren

З цією метою BMW випустить цілу плеяду електрокарів. Так, до кінця тижня світло побачить «батарейний» i7 – відповідь Mercedes-Benz EQS та Model S. Наприкінці 2022 року буде представлений компактний кросовер iX1, а наступного року – електричний варіант «п’ятірки» під індексом i5. Також лінійка групи BMW поповниться MINI Countryman EV та Rolls-Royce Spectre.

У Китаї скоро стартують продажі седана i3, але разом з тим припиниться виробництво однойменного хетчбека, який протримався на конвеєрі дев’ять років. Крім цього, у модельному ряду BMW є електричний ліфтбек i4 і кросовер iX, які мають попит на ринку, і «зелений» варіант X3.

Читайте також:  Ford відкликає десятки тисяч машин. У них загоряються двигуни

Керівництво BMW упевнене, що попит на електромобілі продовжуватиме зростати. Однак баварці не відмовляються від розробки нових ДВЗ, оскільки електричні машини все ще значно дорожчі за паливні, і інфраструктура поки не отримала достатнього розвитку.

Джерело: BMW Blog