Технології

Adobe, Intel та Microsoft анонсували нову технологію боротьби з діпфейками

Deepfake

Альянс IT-компаній Coalition for Content Provenance and Authenticity оголосив про розробку нового алгоритму виявлення підроблених фотографій і відеороликів. Він буде побудований на базі блокчейну і не вимагатиме покадрового порівняння фейкових знімків та роликів з оригіналами.

За даними Nikkei Asia, техногіганти створюють відкритий стандарт, призначений для роботи з будь-яким програмним забезпеченням. Завдяки використанню блокчейна він дозволить відслідковувати походження зображень та відеороликів та визначати, чи вносилися до них зміни після початкової публікації. До складу коаліції вже увійшли Adobe, Microsoft, Intel та Twitter, а також Sony та Nikon, що спеціалізуються на виробництві цифрових камер.

Технічні подробиці поки що не розкриваються, але, як стверджують представники Adobe, перші функції, що захищають справжність зображень, з’являться на ринку вже цього року. Повноцінна блокчейн-екосистема для відстеження історії мультимедійних файлів, імовірно, буде запущена протягом найближчих двох років. Коаліція має намір співпрацювати з великою кількістю соціальних мереж та інших платформ, включаючи YouTube.

Існуючі методи виявлення підробок вимагають ретельного порівняння сумнівних картинок та роликів із справжніми. Передбачається, що використання нового стандарту дозволить обчислювати фейки щодо зміни метаданих навіть у разі якісної обробки оригінального матеріалу, коли традиційні алгоритми не спрацюють.