Авто

Tesla виключила провід для заряджання зі списку стандартного оснащення електрокарів

Tesla Model Y

Компанія Tesla урізала список стандартного обладнання своїх моделей, виключивши з нього провід для підключення машини до стаціонарної мережі для заряджання, при цьому ціна електрокарів залишилася колишньою.

Йдеться про кабель NEMA 5-15, який призначений для повільної зарядки: він пропускав 1,2 кіловати, що забезпечувало збільшення запасу ходу на три-п’ять кілометрів за годину. Зазвичай цей провід використовувався для того, щоб заряджати електрокар уночі.

Спочатку електрокари Tesla за замовчуванням комплектувалися двома кабелями, NEMA 14-50 та NEMA 5-15. Перший вже давно виключили з набору, і його можна придбати опціонально за 400 доларів, а другий донедавна йшов у комплекті з машиною.

Читайте також:  Новий Mercedes-Benz T-класу готовий до дебюту: дата прем'єри та перше зображення

За словами глави Tesla Ілона Маска, кабель для повільної зарядки NEMA 5-15 не користувався великою популярністю, тому його перевели в розділ аксесуарів, доступних за доплату (ціна – 200 доларів).

Видання Electrek звернуло увагу на те, що в даний час обидва аксесуари недоступні для замовлення – їх немає.

Двома тижнями раніше стало відомо, що Tesla відкликає майже 130 тисяч електрокарів через критичну проблему: через дефект у роботі інвертора заднього електромотора, у разі відмови якого завести машину не вдасться. Однак їхати в сервіс власникам не доведеться, тому що проблему можна виправити оновленням “по повітрю”.

Читайте також:  Toyota відкликає понад 500 тисяч машин, у тому числі новий Lexus LX

Джерело: Electrek