Наука

Астрономи знайшли найбільшу комету з будь-коли виявлених

Комета

Космічний телескоп «Хаббл» сфотографував крижане ядро ​​комети, що рухається в бік Сонячної системи. Його діаметр становить майже 137 кілометрів – це новий рекорд серед будь-коли помічених комет.

«Ця комета — буквально верхівка айсберга серед тисяч комет, які занадто малі, щоб їх можна було побачити у віддалених частинах Сонячної системи. Ми завжди підозрювали, що ця комета має бути величезною, бо вона залишається яскравою на такій великій відстані. Тепер ми підтверджуємо, що все так і є», – заявив дослідник Девід Джуіт з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

Читайте також:  Гідропанелі можуть перетворити повітря на питну воду в будь-якій точці планети

C/2014 UN271

Вперше цю комету виявили у 2010 році. Небесне тіло, назване C/2014 UN271, привабило астрономів своєю яскравістю, хоча воно знаходилося майже за 5 мільярдів кілометрів від Сонця. Такі великі комети мають пилову оболонку, яка оточує їхнє ядро, і через це його важко зафіксувати. Разом із «Хабблом» за цією кометою спостерігали і наземні телескопи: для визначення розмірів та маси було поєднано зображення з даними про радіомагнітне випромінювання. Після цього було здійснено порівняння з комп’ютерними моделями. Вчені припускають, що діаметр ядра у комети досягає майже 137 кілометрів, а вага – 500 трильйонів тонн.

У цю секунду комета рухається у бік нашої галактики зі швидкістю 35 000 км/год. Втім, фахівці уточнюють, що C/2014 UN271 не виявиться до Сонця ближче, ніж орбіта Сатурна.

Читайте також:  Вчені винайшли провісник майбутнього

C/2014 UN271