Технології

Windows XP популярніший, ніж нова Windows 11

Microsoft Windows 11

Згідно з недавніми дослідженнями Lansweeper, Windows 11 на сьогоднішній день працює лише на 1,44% усіх зареєстрованих ПК, що ставить нову ОС позаду навіть таких застарілих платформ, як Windows XP, частка яких виявилася 1,71%.

Що стосується інших збірок, то загальна кількість PC на Windows 7 склала 4,7%, а ось Windows 10 виявилася абсолютним лідером з 80,34% – що, ймовірно, пов’язане із простотою оновлення під час запуску цієї ОС. Адже згідно з звітом Lansweeper, в 2022 понад 50% комп’ютерів не можуть оновитися до Windows 11.

Читайте також:  Пішла епоха. Apple припиняє випуск плеєрів iPod

Статистика Lansweeper

“Дані Lansweeper, засновані на приблизно 30 мільйонах пристроїв Windows з 60 000 організацій, показують, що в середньому тільки 44,4% робочих станцій мають право на отримання автоматичного оновлення”, – пише компанія у своєму дослідженні ринку.

Втім, незважаючи на невтішні цифри від Lansweeper, дані AdDuplex різко змінилися на користь останньої ОС Microsoft згідно аналізу Computer World. За їхніми підрахунками, використання нової збірки наближається до 9%. Про те, як дві авторитетні компанії дійшли до показників, що настільки відрізняються, поки залишається неясним. Ще одна компанія IDC вважає, що продажі ПК на базі Microsoft у першому кварталі 2022 року знизилися для таких виробників, як Lenovo, HP, Acer та інших у порівнянні з тим самим періодом попереднього року.

Читайте також:  Слух: новий смарт-годинник Samsung втратить фірмовий елемент дизайну

“Ринок ПК переживає два роки двозначного зростання, тому спад у першому кварталі не означає, що галузь рухається по низхідній спіралі”, – пояснює IDC у своєму звіті.