Технології

NASA спробує запустити супутник за допомогою центрифуги

SpinLaunch

NASA підписало угоду з компанією SpinLaunch, в рамках якої планується використовувати електричну центрифугу замість першого ступеня. Випробування відбудеться у космодромі штату Нью-Мексико вже цього року.

Метод запуску від SpinLaunch не розрахований на ракети з астронавтами на борту – відцентрове прискорення досягає 10 000 G, після чого об’єкт запускається в небо зі швидкістю, що більш ніж у шість разів перевищує швидкість звуку (8047 км/год), що, звичайно ж, позначиться не найсприятливішим чином на людині, що сидить усередині. Однак такий метод підійде для невеликих ракет-носіїв вагою до 200 кг, що несуть надміцні супутники, здатні впоратися із задіяними силами.

Читайте також:  У Google Maps з'являться «живі» панорами з актуальним трафіком та погодою

Електрична центрифуга позбавляє необхідності використовувати перший ступінь ракети-носія, що дозволяє скоротити до 70% використання палива і матеріалу конструкцій, необхідних для традиційного космічного апарату. Перші випробувальні польоти з корисним навантаженням будуть розраховані на ряд вимірювань, тому запуск стане суборбітальним, а швидкість буде наближена до 1600 км/год, 1,3 маху, замість звичайних 8000 км/год.

«SpinLaunch пропонує унікальну послугу суборбітальних польотів та високошвидкісних випробувань, і недавня угода про запуск з NASA знаменує собою ключовий переломний момент, оскільки SpinLaunch зміщує акцент із розробки технологій на комерційні пропозиції. Те, що починалося як інноваційна ідея зробити космос доступнішим, перетворилося на технічно зрілий та революційний підхід до запуску. Ми з нетерпінням чекаємо на можливість незабаром оголосити про нових партнерів і клієнтів і високо цінуємо постійний інтерес і підтримку NASA до SpinLaunch», – сказав засновник і генеральний директор SpinLaunch Джонатан Яні.

Читайте також:  WhatsApp чекає велике оновлення. Що зміниться?

Вся непатентована інформація за підсумками випробувань буде опублікована і SpinLaunch заявляє, що працює над своїм першим орбітальним запуском, який має відбутися у 2025 році.