Економіка

ВВП України скоротиться на третину цьогоріч – НБУ

Війна в Україні

Економічні втрати України цього року залежатимуть від тривалості бойових дій.

Внаслідок війни реальний валовий внутрішній продукт України у 2022 році впаде щонайменше на третину, прогнозує Національний банк.

Скорочення ВВП очікується за всіма складовими. Зокрема, приватне споживання знизиться з огляду на вимушений виїзд громадян із країни, зростання рівня безробіття, зменшення доходів і економію на другорядних витратах. Через суттєву невизначеність і високі ризики також значно скоротиться інвестиційна активність.

У центробанку відзначають, що зниження споживання та інвестицій може зумовити скорочення імпорту. Але значні втрати зазнає також експорт товарів через зупинку підприємств, зменшення посівних площ і неможливість ефективного проведення сільськогосподарських робіт через військові дії, блокаду морських портів, проблеми з постачанням пального і добрив.

Читайте також:  Заощадження українців у 2021 році скоротилися на 177,4 млрд грн - Держстат

Водночас очікується збільшення складських запасів продукції, які підприємства намагатимуться експортувати пізніше.

“Остаточна оцінка втрат економіки від повномасштабної агресії Росії проти України передусім залежатиме від тривалості військових дій. Запорукою швидкого відновлення України є подальше проведення структурних реформ, залучення масштабної міжнародної підтримки й інтеграція в Європейський Союз”, – йдеться в повідомленні.