Економіка

Агроекспорт упав більш ніж удвічі – міністр

Морський порт

Фактичне падіння експорту аграрної продукції ще більше, оскільки у березні було оформлено те, що вивезли ще у лютому.

Експорт аграрної продукції в березні склав 842 млн доларів проти 1,9 млрд доларів роком раніше, але фактичний результат насправді значно менший. Про це розповів міністр агрополітики Микола Сольський в інтерв’ю Економічній правді.

Він уточнив, що у фізичних обсягах ці суми переводяться як 3,5 млн тонн зернових і 1,4 млн тонн відповідно. Але фізичний обсяг вивезеної продукції цього березня становив лише 200 тисяч тонн, оскільки більшу частину експорту було фактично вивезено у лютому і формально задокументовано у березні.

Читайте також:  Україна почала експорт зерна через румунський порт

За словами Сольського, впав експорт усіх товарних груп, але найбільше – зернові культури та рослинні олії, насамперед соняшникова.

Він зазначив, що березень не буде таким показовим, адже війна розпочалася лише 24 лютого, тому у березні всі орієнтувалися на війну, частина працівників почала шукати можливості, як вивозити інакше та налагоджувати процес.

“Очевидно, що це саме “дно” з мільйона причин. Зараз він уже відстрілює вгору однозначно. Треба ще трохи часу. Було близько 200 тисяч загалом усієї агропродукції на місяць, і можна вийти на 1,5-2 млн тонн. Для цього потрібно багато зробити, це все не буде за один місяць”, – розповів міністр.

Читайте також:  Мінфін оцінив зростання дефіциту бюджету через війну

Він нагадав, що до війни на місяць було близько 5 млн тонн експорту через українські порти, зазначає міністр.

Крім того, зараз лишається 20 мільйонів тонн ще торішнього врожаю, які потрібно було вивезти навесні. За його словами, якщо додасться ще умовних 30 млн тонн цього врожаю, то вивозити їх доведеться “роками”.

Наразі основним транспортом для цього є залізниця замість домінуючих раніше портів.